Search

VASTUTUSE ÕPE JA TÄNANE PÄEVAKAARTVastutus on võime oma väge kasutada otstarbekalt.

Kui kõiki igasuguseid väiksemaid õppetundide kategooriaid silmitseda, siis mulle on jäänud mulje, et kõige olulisem inimestevaheliseks suhtluseks on ära õppida, et igaüks vastutab ise oma õnne ja heaolu eest, kes juba täisealiseks on saanud ja on tervemõistuslikkusega õnnistatud.


See tähendab, et me ei ole enam teistele pahased, kui nad pole sellised nagu me tahaks – austame, et igaüks on omamoodi õppetundides, kohtades ja lugudes.


Meie asi on elada enda südametunnistusega kooskõlas, enda armastuse juhatusel.


Ei süüdista minevikku, teisi inimesi ega ka mitte enda valikuid, sest tegime nii kuis oskasime. Kui arvame nüüd olevat ennast palju targemad, siis palju õnne – oleme oma teadvuses järelikult väga palju edasi kasvanud, ning JUST PRAEGU on aeg teha targemad valikud – lähtudes südamest, mitte hirmust.


Ei vaatle maailma enam kui enda teenijat, kes on laisk ja lohakas ja "mina vaeseke pead üksi rabama", vaid saame aru, et meie elukogemus on ÜHINE KASVAMIS-JA LOOMEPROTSESS koos teiste kaasloojatega. Seega ei ole tarvis oodata, et teised peavad kõike hästi tegema, vaid mõista, et me kõik oleme ka õppeprotsessis ja kui sa oskad midagi suurepäraselt, siis on sinu missioon suure tõenäosusega ka teisi teadvuseosakesi enda maailmas selle tarkusega valgustada. Aga mitte sunniviisiliselt neid, kes ei taha õppida, vaid neid, kes on selle üle siiralt õnnelikud ja panustavad sellesse kogemusse ka enda poolt.

Vastutuse taipamine tähendab, et me ei pea ennast välja väänama nende nimel, kes nina kirtsutades käivad meie juures meile vastu vaidlemas, vaid suhtleme nendega, kes väärtustavad meie loomingut. Enese väärtustamine on selle vastutuse alaliigi nimi.


Vastutus on ka mõistmine, et inimeste hinged on eri arengutasemetel eri teemades.

Näiteid elukutsete esindajate kohta (mitte kellegi suhtes isiklik – need on lihtsalt näited, ja mitte stereotüübid):

Meister-matemaatik ei pruugi midagi taibata emotsionaalsest intelligentsusest ja empaat ei peagi oskama kõiki füüsikatermineid, lillekasvataja ei pea oskama sulfleed küpsetada ega remondimehed armastusromaane kirjutada. See, et keegi midagi oskab, ei tee üht inimest teisest paremaks, vaid meil kõigil ongi siin maailmas oma roll, oma koht, oma missioon, mis on võrdväärselt tarvilik.


Vastutus lasub meil kõigil ka aktsepteerimisel. Kes olukorda aktsepteerib, hakkab nägema võimalusi kannatuste asemel. Vingumine, virisemine ja hädaldamine näitavad hinge arengu takerdumist – ollakse veel lapse tasandil sisemiselt, selle asemel, et küpse teadvusena taibata, et see on su enda kasvamise koht. Tihti kaasneb selline kogemus inimestelt, kes tulevad väga kangete vanemate peredest. Kui ema või isa "teadis kõike, kuidas asjad peavad käima", siis laps on harjunud suu ammuli saama juhatust mujalt kui enda seest. Selle vastutuse liigi nimi on sügav imeline alandlikkus, kui võtame vastutuse oma südame tee käimise eest. Me alistume Jumala tahtele selle asemel, et oma ema, isa või keegi teine oma elus ebajumalaks tunnistada, kelle sõna on maailmas kõrgeim.

Kusjuures – kes ka minu tekste loeb – palun alati tunnetage enda tõefiltriga läbi, mis teie jaoks tõde on!


Vastutuse tunnuseks on taipamine, et ei ole mõtet üritada kedagi teist ümber teha, et ise ennast hästi tunda. Ka mitte oma lapsi. lapsed peegeldavad enda õpitud ja äraõppimata kohti. Me saame enda eeskuju ja siira suhtlusega koos kasvada, kuid me ei saa kedagi teist meie tahte järgi muuta. Igaüks muutub ise, kui tal on selleks soodsad tingimused ja soov.


Vastutus on alistumine kogemusele, et nii nagu karma oled loonud, nii su kaardid täna on. tahad paremaid kaarte – astu armastuse teenistusse. See, mida toidad, toidab ka sind. Lähtudes armastusest, toob elu sulle rohkem armastust. Lähtud hirmust – saad veel rohkem egomänge.


Vastutuse üks kõrgeimaid vorme on keskenduda iseenda ja Algallikaga kontaktile – algallikaga ühendus ongi läbi südame terviklikkusega suhtlemine – see pole mitte mingi pelgalt tunne, aga seeläbi saame konkreetseid juhatavaid sõnumeid. Siis pole vaja vahemeest, kedagi, kes hoiaks moraali ja eetilisi norme, sest südame kaudu on heasoovlikkus elementaarne.


Dialoog enda südamega võiks olla iga tervemõistusliku inimese igapäevane olek. Vastasel juhul oled nagu ilma internetita arvuti, mis arvab, et ta teab kõike, mis maailmas on.

Vastutuse oskus pole ainult väljavalitutele, vaid, kes on vähegi õppimisvõimelised, saavad seda harjutada ja hakata kasutama. Kui tunned, et vajad selleks toetust ja inspiratsiooni, saad seda tulla õppima näiteks Maagilise Reiki e-koolitusel. https://www.stellashakti.com/maagiline-reiki-internetis


Astu ühendusse oma sisemise valgusega – see on suurim kingitus, mida maailmale pakkuda saad!


Tänane kaart: MÄNGULISUS 1) julge, elurõõmus eneseväljendus, mis põhineb humoorikusel, elu kergelt võtmisel ja uutesse ideedesse avatult suhtumisel; 2) valik elada oma elu iseenda elu loojana; 3) ruumi ja aja kogemuste teadlik ja ennast toetav loomine; 4) depressiooni ja allasurumise vastand; 5) läbi vastutuse võtmise saame ka kollektiivselt mõista, et oleme oma elumängu just selliseks loonud, nagu see parasjagu on; 6) vabadus olla just nii nagu parasjagu kõige lahedam tundub.


EDUTAOTLUS TÄNASEKS: Minu mängulisus on minu valik ja ma valin ise, mis mängudes ja kuidas osaleda tahan ning missuguste mängudega ma enam kaasa minna ei kavatse. Minu elu – minu mäng.


Meditatsioon IGATSUSE SÕNUMID ootab sind http://StellaShakti.com
Õnnistusega Stella