Search

MIKS ON OLULINE SOOVIDA HEAD?
Minu jaoks tundus kunagi täiesti arusaamatu, mispärast mingid inimesed nii imelikult käituvad – on ükskõiksed, hoolimatud või ei tee asju, nagu minu arvates õige on, või loovad kannatusi.


Siis sain aru, et inimesed ei ole teadvel sellest, et nad ise enda elu keeruliseks elavad. Ka nende vanemad polnud sellest teadlikud. Aga sellest, et asjad nõmedad on, sellest saadi ruttu aru. Ning aastate sadade vältel on inimkonna harjumuseks olnud selja taga või otseses mõttes üksteisele *** kaela valada. Ja seda muudkui on süvendatud põlvkond-põlvkonna järel, vahepeal siis veidi paremad olles kui vanemad olid.


Nüüd, aastaid hiljem ma tean, et väga suur osa meie teadvelolekust sõltub sellest, mis seisukorras on meie keha. Kui keha on täis põletikke, stressihormooni kortisooli, aju ei tööta kooskõlas, keha on kurnatud ja stressis, siis inimene ei funktsioneeri terviklikkuse mõistmise tasandil, vaid on kinni paljuski ohver-agressor-abistaja tsüklis.


See on selline nõiaring, millesse inimene selliselt satub – juba lapsena on ta harjutatud suhkrusõltlaseks, jahu ja piimatooted üheskoos loovad suurepärase kasvulava kehas igasugustele pahadikele, inimene on tihti haige ja seetõttu torssis. Mida rohkem aga paha tuju on, seda enam tahaks üht saiakest lohutuseks, kreemikoogikest ja friikartuleid. Keha saab sellest veel suurema annuse põltikke ja ring jätkub. Võibolla süüakse tervislikkuse mõttes millalgi ka salatit, aga sellele ei mõelda, et see alkoholi tarvitamine on kehale samamoodi immuunsüsteemile paras põnts.


Sellistest murekohtadest saab välja kui inimene seda tõeliselt tahab. Aga ta peab seda tahtma, sest miks peaks sõltuvusest loobuma, kui see näiliselt ja aksvõi natukeseks ajaks hea tunde tekitab. Lõivuga, aga midagigi.


On palju õpetusi, mis õpetavad uutmoodi mõtlema. See on väga hea algus, sest vastavalt sellele, mida inimene otsustab, ta teadvuseväli ka ümber korrastuma asub. See aga tähendab seda, et tuleb võtta esiteks oma elu eest vastutus (et sõnadel oleks ka kaalu) ja seejärel hakata reaalselt positiivseid programme looma vanade pahasoovlikkuste asemel.


Jätkusuutlikud lahendused tulenevad rahu seisundis. Kui inimesed üksteisele mõtlevad, siis see jõuab teise inimeseni kohale.

See mõjutab inimesi.


Pessimistlik või pahasoovlik mõtlemine võib lisaks endale ka lastes tekitada käitumishäireid, haigusi, keskendumisraskusi, depressiooni, vägivaldsust, täiskasvanutes lööb see tavaliselt välja suure armastuse puuduse tundena, mis omakorda loob ennasthävitava käitumisahela.


Kuna me oleme kõik omavahel ühenduses, siis need mõtted, mida Sa teise inimese kohta mõtled, jõuavad teise inimeseni ja loovad ajus energia-impulsi. Kui see mõte on austav, toetav, kaunis visioon, siis inimene tunneb energiat, suuremat ühendatust, entusiasmi, rõõmu ja selles olekus on inimesel palju lihtsam langetada ka terviklikkusega - tervislikkuse ja enda ning teiste inimeste heaolu arvesse võtvaid eluterveid otsuseid.

Kui aga energia-impulsid, mis jõuavad inimeseni, on takistavad, eitust, negatiivsust ja jama täis, siis inimene võib tunda väsimust, jõuetust, segadust, ärritust – paha tunnet.


Sellises seisundis inimese keha hakkab täituma mürkidest, seejuures võib tekkida ka soov eriti ebatervislike toitude, sõltuvuslike harjumuste (suitsetamine, alkohol, narkootikumid, vägivaldsed filmid jne) järele.

Inimene, kes on oma energiakanalid ummistanud raskuse ja muremõtete ja uskumuste ja hoiakutega - tal on väga raske ennast tagasi positiivsusesse tuua, kui ümbruskond teda muudkui maha tambib. Sageli ei pea see juhtuma üldsegi mitte koledate või vaeste või kuidagi eluheidikutega. Sellist suuremat koormat võivad kogeda ka õpetajad, ülemused, poplauljad, näitlejad, muusikud, eriti aga poliitikud, avaliku elu tegelased. Kuna rahva arusaamine oma mõtete ja sõnade jõust on olnud äärmiselt väikene, siis sellised tunded nagu kadedus, viha, on hävitanud mitmete inimeste elusid, kes tegelikult on siia planeedile palju valgust ja armastust toonud.

Niisiis - kui soovid, et keegi hakkaks normaalsemaks, on soovitatav seda inimest õnnistada, soovida talle valgustumist, ärkamist, kergust ja helgust.


Kedagi maha tümitades mürgitad Sa sõna otseses mõttes teist inimest ja ennast ka.

Seejuures karma ei unusta seda kogemust. Varem või hiljem tuleb igal inimesel enda väljaantavate energiate eest ise oma tasud tasuda. Praegu tulevad need kogemused väga ruttu tagasi. Ja kui ei tule Sulle, tulevad Su lastele.


Kas pärandad oma järglastele tõrvavihma või kullasaju, on Sinu otsustada!


Saad kõik enda energiad ümber transformeerida, kui oled ka minevikus palju sõnnikut tootnud.


Selleks on vaja võtta vastutus ja otsustada, näiteks midagi sellist:


Austades ja armastades iseennast ja austades oma maailma, valin nüüd ja praegu anda vabaks endast kõik energiad, kõik uskumused, projektsioonid ja piirangud, mida kogen, olen endasse lubanud või teiste teele seadnud, ning mis mind enam ei toeta sel valgustatuimal teel. Palun vabandust endalt ja maailmalt, et olen olnud nõus osalema elus, mis on olnud vähemal sagedusel, kui puhas heasoovlikkus ja õndsus. Andestan endale ja maailmale.

Mina valin kiirata endast lõpmatut armastust, lõpmatut, valgust, lõpmatut kaastunnet ja lõpmatut avarust.

Luban endal olla, nagu ma olen.