Search

Seksuaalsus kui tervendaja

Päiksevalgus toob meile elamiseks elujõu, toob praana, toob energia, mis paneb kasvama taimed, sirutuma valguse poole ka kõige jässakamate juurikatega tammepuud. Samamoodi elab meis sisemine tuli, mis käivitab meie südamed ja paneb särama silmad, kui teeme asju, mis on meie hinge tee kutsumuseks. Seksuaalenergia on eluenergia, mida tundma, tunnetama ja kasutama õppimisel saame avaneda tohutule elujõule, sisemisele särale, ilule ja sarmile, mis heljub meie ümber nagu lillelõhn.

Seksuaalenergia on olnud sajandeid põlu all, kuna selle elujõu viljasid on kasutatud väga erinevatel viisidel, alati mitte heasoovlikult . Inimesed, kel oli tugev vägi, avaldusid sageli ka ülemeelelised jõud, neid nimetati nõidadeks või šamaanideks. Olenevalt kultuurist ja sellest, kuidas seda väge kasutati, olid nad kas austatud või põletati hoopiski tuleriidal. Need valusad mälestused oma väe kuritarvitamisest võivad veel olla sügaval meie DNA-s peidus ja see on ka põhjus, miks paljud inimesed ikka veel enda väge ja sageli ka tegelikult seksuaalsust kardavad.

Seksuaalsus toob välja meie sisimad anded ja loomise võimed. Seda alla surudes jääb inimene ohvrina elu hammasrataste lõksu, kus püütakse lihtsalt „kuidagi ära elada”.

Need teadvuseseisundid ja võimed, mis avalduvad, kui meie eluvägi kasvab – kui neid arukalt kasutada ei oska, võivad hoopiski kannatusi põhjustada.

Samuti kui saag arulageda käes on ohtlik, siis meistrimees saab selle abil üles ehitada maja, samamoodi on meie enda sees hulganisti „tööriistu”, mida oleks tark õppida kasutama, nende kogemuste allasurumise asemel.

Seksuaalenergiale vastuseis ja lämmatamine võib viia mitmete terviseriketeni, nii vaimsete kui füüsiliste. Kuidas aga seda tundma õppida või mil moel kasutama, sõltub väga palju sellest, missugune on inimese haritus ja uskumused sel teemal. On oluline mõista, et seksuaalenergia väljendus ei pea olema seks kui füüsiline tegevus. Selle energia saab suunata kõrgemate eesmärkide ja kõrgema loomingu väestamiseks, kui lihtsalt füüsilise rahulduse saamine ja millegi saavutamine.

Praegusel ajal on mitmeid õpetusi ja kahjuks väga palju ka sellist, kus on ära unustatud kõige olulisem – tantra ilma armastusesta pole tantra, see on seksuaalne rööprähklemine, aeroobika, kergejõustikutrenn. Kuidas aga saavutada kõigepealt ühendus omaenda südamega, oma kehaga, mis on südame teenistuses, on minu tunnetuse kohaselt midagi palju enamat kui lihtsalt energiate liigutamine üles-alla.

Püha seksuaalsuse avamine endas on armastusega loomise kogemus, mida saab igaüks endas ise avada, kes selle suhtes reaalset huvi tunneb. Mehelik lähenemine tahaks panna paika starteegiad – tee seda harjutust neli kuud, siis oled valmis. Meil on aga tarvis kasutusele võtta ka oma naiselik - intuitiivne ja tunnetuslik, kundalini juhatusel pool, et armastuse väljendus oleks tõeline elutule-kutsumusel kogemus. Üheskoos oleme tervik.

On tarvis mõista, et südamega ühendus iseendaga suhestumisel, maailmaga suhestumisel ei saa olla saavutatud pelgalt füüsiliste harjutuste sooritamisel. On tarvilik, et ka meie mõttetasand, tundetasand, meie sisemine mees ja naine saaksid olla harmoonias. See tähendab, et ei tehta ühtki harjutust või protsessi sundusega, vaid siirast sügavast soovist olla armastus. Jah, mitte ainult kogeda seda, aga saada armastusega üheks. Ja seda on võimalik õppida olema! Või kui veelgi täpsemalt öelda – õppida end vabastama sellest, mis me ei ole, siis meie loomulik oleks, milleks on õndsus ja puhas vaba voolamine, saab meis nähtavaks, äratuntavaks.

Ma ei ütle, et see on nipsti ja valmis. Kui me oleme endale aastaid, aastasadu rääkinud igasuguseid lugusid selle kohta, mis on hea ja mis paha ja elanud süüs ja häbis ja alandatuse kogemuses, siis on meie kehadesse salvestunud palju stressi ja pinget. See kõik saab aga kõige erakordsemal moel vabaneda, kui lubame energiatel taas voolata. Ja seda ühenduses oma südamega, armastuse, meeldimise sügava austuse kogemusega.

Seksuaalenergia aitab lahustada blokeeringud, need pinnale tõsta, et saaksime need tänuga endast vabastada, tänu ja armastusega õppetundide tarkuse vastu võtta. See on tee väga vapratele.

Armastuse energias tuleb kõik nähtavale. Ilus, kole, hea, halb, need on kõik ühe ja sellesama terviklikkuse eri tahud. Õppides endas hoidma neutraalsuse ja tugeva kohaloleku väge, kaastunde ja armastuse voogu, hakkame mõistma, et pole ainsatki teemat või kogemust, mida tõeline armastus tervendada ei suudaks. On suur õnnistus, kui selleks on armastav partner, kellaga seda koos avastada ja kogeda!

Aga selleks ei pea meil olema elukaaslane või partner. Võib, aga ei pea. Seksuaalenergia tundmaõppimisel ongi väga kasulik seda esiteks ise osata luua, lubada, praktiseerida ja suunata.

Noorematel inimestel on see enamasti lihtsam, kuna veel ei ole see nii alla surutud olnud pikka aega. Iga päev, mil me aga ei austa oma keha ja neid voogusid, mis meile elujõudu annavad, kui me seda alla surume, saab sellest aga üha kasvav kannatus. Pole mingi ime, et inimesed mossis näoga ringi käivad, kui nad on endale keelanud naudingut tunda omaenda elus! Aga on nagu on. Endaga selle pärast pahandama hakkamine oleks umbes sama tark kui külma ilmaga endale veel pangetäis jääkuubikuid kaela valada. On aeg hoopiski leida see sisemine soojus ja äratundmine!

Olen sünnipäraselt olnud tantristlik – usun kõige ühendatusesse ja ka seksuaalenergiaga töö on mind huvitanud nii kaua kui ma end mäletan. Olen oma koolitustel, nõustamistel ja individuaalsete praktikate kaudu aidanud paljusid inimesi taasavastada endas see tõeline algne valgus, mis annab elule väe ja tõe toetusel selge suuna. Seksuaalenergia on elujõud, mida aktiveerides, võimendades ja suunata osates saame luua oma elu erakordseks, maagiliseks ja väestavaks.

Enese tervendamine ei pea olema midagi tõsist ja pateetilist ja jube igavat. See võib olla lahe, seksikas, mänguline, vabastav ja väga nauditav. Ja see võib tuua üles igasuguseid teemasid, mis on lohedena magama jäänud meie kehasse ja nüüd ärkavad ja tähelepanu nõuavad. Ent parem kutsuda nad välja, et saaks nendega lennata, kui et peljata nende hingust kuklasse ebasobival hetkel!