Search

Milleks kogeda vaikust?

1925090_278482055651093_1869178045_n.jpg
Vaikus kui väärtuslikeim loodusvara, on meile kõnelenud armastatud mõtiskleja ja maailmatunnetusmeister Fred Jüssi.

See pole nalja-asi, üsna päris tõeline teema, mida tasuks enda sees mõtiskleda. Ja siis mõtetel vaibuda ning kogedagi seda, mis on puhas õndsus, vaikus ja avarus. Kas me enam oskamegi seda? Õpetatakse ju kooliski, et peab mõtlema, analüüsima, fakte meelde jätma, kogu aeg peab olema mõte töös.

Aga nii nagu me ei jaksa kogu aeg joosta, vaid vahepeal peab puhkama ka, nii on ka kõige efektiivsem mõtlemine siis, kui inimene oskab mõtete vahele jätta vaba ala, ruum, kuhu saab voolata inspiratsioon, jumalik juhatus.

Minu jaoks on juba aastaid üks suuremaid kingitusi iseendale võtta aeg-ajalt vaikuse päevi. Näiteks üks päev nädalas – ei telefoni, ei arvutit, ei uudiseid, ei Facebooki, ei tere-aitäh-palun-headaega, tähelepanu endast väljapoole viimist.

Selle asemel võtta ja end sossutada sissepoole vaadates, mõnusas suures suletekis kamina ees või ka lubades enda kehal sirutuda, lõdvestuda kas jooga-asendites või peale mõnusat venitamist ka lihtsalt selili, hingates lõdvestunult ja rahulikult. See on täiesti fantastiline tunne – olla täiesti lõdvestunud. Kas mäletad, millal Sina end niiviisi tundsid? Maailma armastusele üleni avatult? Ilma stressi ja pinge ja närvilisuseta oma meeles, kehas või teadvuses? See ongi haruldane kui inimene meditatsiooni ja joogat ei praktiseeri! Ja isegi siis võib see olla igapäevases olekus suur väljakutse.

Siis on aeg võtta vaikust veidi pikemalt. Näiteks iga 90 päeva järel või umbes nii teha 3-10 päeva vaikust ja iseenda hellitamist. Ei raamatuid, arvutit, telefoni, lihtsalt mina ja sukeldumine südame tarkusesse. See on iga korraga üha sügavam ja võimsam elamus. Aga et ma ise mäletaks, miks seda teha, siis kirjutasin mõned punktid üles, mis see vaikuse sügavam kogemus inimteadvusele kingib. Ikka on nii, et arvan, et ohh, teha tahaks seda toda ja veel kolmandatki, aga ma juba TEAN ja OLEN KOGENUD, et puhanud meelega saab see olema veelgi efektiivsem!

47008_503849413019635_1582179057_n.jpg

10 põhjust, miks vaikust kogeda

1) Müra juurdevoog katkeb. Keha ja meeled saavad puhata suurest filtreerimisest, analüüsimisest, arutlemisest. Pole tarvis suhelda, tegeleda teiste inimeste teemadega, olukordi lahendada või mõelda minevikule, tulevikule, vaib saab hakata sõbraks Praeguse Hetkega.

2) Kiirustamise ja püüdlemise asemel korraks peatuda, kuulatades enda sisemust – mis on siis, kui kõik kõrvaline kõrvale jätta?

3) Rahu kogemus, puudub vajadus ärritajatele reageerida, võib keskenduda ühele olekule, mõttele või tundele, lihtsuse äratundmine.

4) Närvisüsteemi korrastumine – üles võivad kerkida vanad mälestused, tunded, pildid või teemad. Nad on tulnud, et hüvasti jätta. Need võib pikema analüüsita saata tagasi Jumalikku Valgusesse. Läbi tänutunde toimub transformatsioon – kui suudan olla tänulik saadud õppetunni eest, vabaneb selle raskus ja mulle saab kättesaadavaks läbitud õppetüki tarkus.

5) Restart mõttemaailmale. Peale vaikuse kogemust on palju mõnusam kõiki mõtteid mõelda. Justkui oleks töölaud korda tehtud, on teada, kuhu kõik dokumendid ehk mõtted paigutuvad, kord ja selgus. Seeläbi ka parem mõistmine, taipamine, loogiliste seoste nägemine.

6) Parem mälu. Olles rahu seisundis on inimene iseendaga paremas kontaktis ja sellises olekus on palju lihtsam asju meelde jätta või meenutada. Ilmneb ka suurem analüüsivõime korrektne kasutamine.

7) Vaimse intelligentsuse suurenemine. Läbi vaikuse, avardumise, sügavama rahu kogemise ühendub inimene oma algse olemusega, milleks on lõpmatu teadvusväli ehk terviklikkus. See taasühinemine on loomulik protsess, aga seda saab ka kiirendada. Ühendatuse eelduseks on see, et inimene suudab säilitada rahu ja tasakaaluseisundi, olla armastuse energias. Selle tulemuseks on maailma mõistmine. Maailma lahti mõtestamiseks on muidugi mitmeid viise, ent kõige otsesem neist on otse kõigi teadmiste allikaga tugev kontakt, milleks on omaenda süda. Nii vaimselt, hingeliselt kui füüsiliselt teadvel oleks omaenda südamest, keha tunnetusest, mõtetest ja tunnetest.

Millegi alla surumise asemel hoopiski vaadelda seda allikat, kust kõik pärineb.

8) Suurem loovus. Olles rahu seisundis, avanevad uued võimalused tulla uutel seostel, uutel mõtetel. Geniaalsus sünnib läbi avaruse väravate infol tulla lubades. Kõik, mida kogeme, on kas automaatne programm, tuginedes vanadele kogemustele või luues uusi seosesid. Vanamoodi käitumine ja tegutsemine loob vanamoodi mustreid. Et luua uut elu muutvat kogemust, on tarvis hakata mõtlema uut moodi. Lihtsalt lubades endal rahu seisundis olla ja kaaluda erinevaid variante, vanadel radadel jooksmise asemel.

9) Tegutsemisind suureneb. Kes tahab paremat puhkust, asugu suuremasse aktiivsusesse ja puhaku siis. Kes tahab aga olla puhas ja selge ja tugev nagu laser, siis kogugu endas seda mõtteselgust ja siis tegutsegu. Stressis inimene teeb paljusid asju korraga ja tundub, et miski ei toimi nagu tahaks. Lõdvestunud inimene saab teha väga vähesega tohutuid muudatusi, sest ta näeb, tunnetab ja kogeb maailma kui tervikut. On suur vahe, missuguses meeleseisundis me igapäevaelu elame. Kas võtame maailma enda kukile või lubame eluvool ennast kanda.

Võimalik, et tegevuste kui selliste arv suureneb peale vaikuse kogemust, sest on suurem äratundmine, mida üldse elus teha tahaks, aga sellega kaasneb ka arusaam, et MINA, see väike individuaalne mina, pole tegutseja. Vaid ma olen selle kõiksuse, algallika ehk ARMASTUSE käepikendus siin planeedil. Ja see toob suure äratundmise selle kohta, kuivõrd oluline on teha seda, mida ma armastan ja armastada, mida teen.

Sest kui ARMASTUS ON KÕIGE ELAVA ALLIKAS

JA ARMASTUS TEAB, MIS ON MU SOOVID, SEST TA ON ISE NEED LÄBI MU SÜDAME MU TEADVUSESSE SAATNUD

JA ARMASTUS ANNAB MULLE ELUJÕU

siis on loogiline, et

MA TUNNEN ARMASTUST, KUI TEEN SEDA, MIS ON MINU ÕIGE TEE.

10) Kontakt Iseendaga e armastusega, oma tunnetega, ehk südamega ehk TÕEGA.